kmpspsosnowiec.pl

kmpspsosnowiec.pl

Doping

Doping bez przynoszenia
Ściągnięte dzięki: www.swimmingworldmagazine.com

Doping szkodzi wizerunkowi sportu, bez przynoszenia korzyści rezultatom sportowców, tak przynajmniej wynika z najnowszych badań. Naukowcy zebrali rekordy sportowe (w tym rekordy olimpijskie i świata) sportowców i sportsmenek z 26 sportów, między 1886 a 2012 rokiem. Dokonano porównań między rekordami przed 1932 roku (kiedy sterydy stały się dostępne) i po i okazało się, że czasy, odległości i inne wyniki nie poprawiły się, których spodziewano się w epoce dopingu.

Doping Nawet zakładając, że nie
Ściągnięte dzięki: content.bestthinking.com

Skutki dopingu w nowoczesnych sportach są dalekie i powszechne, obejmują nie tylko sportowców i drużyny sportowe, ale także sponsorów i fanów. Badania wzięły pod uwagę 26 najbardziej kontrolowanych i niektóre z najbardziej popularnych sportów, w tym różne konkurencje lekkoatletyczne, takie jak sprinty na 100 metrów, bieg przez płotki, skok wzwyż, skok w dal i rzut kulą, a także niektóre sporty zimowe, takie jak łyżwiarstwo szybkie i skoki narciarskie.

Przeciętne najlepsze rekordy życiowe dla zdopingowanych najlepszych sportowców nie różnią się znacznie od tych, który nie uznali za tych, którzy biorą doping. Nawet zakładając, że nie wszystkie przypadki dopingu zostały odkryte w tym czasie, praktyka dopingu nie poprawia wyników sportowych, jak powszechnie się uważa. Te wyniki nie tylko wykazują negatywny wpływ na wyniki sportowe dopingu, ale może również pokazać, że doping jest bardziej rozpowszechniony, niż początkowo sądzono.

Autor: