kmpspsosnowiec.pl

kmpspsosnowiec.pl

Zimowa Olimpiada

Zimowa Olimpiada najwyższy szczyt

Ściągnięte dzięki: c3.staticflickr.com

Amerykanin Edward Eagen jest jedyną osobą w historii, która zdobyła złoty medal zarówno na Letnich, jak i na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Zdobył mianowicie złoto w boksie wadze półciężkiej w Antwerpii w 1920 roku i złoto w czteroosobowym męskim zespole bobslejowym Lake Placid w 1932 roku. Przed rozpoczęciem w 2014 roku Igrzysk w Soczi, znicz olimpijski przebył najdłuższy dystans w historii do niektórych niesamowitych miejsc, w tym Bieguna Północnego, na dno jeziora Bajkał (najgłębsze jezioro na świecie), szczyt Elbrus (najwyższy szczyt Europy), a nawet przestrzeni kosmicznej.

Walt Disney był przewodniczącym ceremonii otwarcia i zamknięcia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Squaw Valley w Kalifornii w 1960 roku. W uroczystym otwarciu wzięło 5000 artystów, wypuszczono 2000 gołębi i salutowano pistoletem wojskowym. Film „Cool Runnings” inspirowany jest prawdziwą historią olimpijskiej reprezentacji jamajskiej w bobslejach, która zadebiutowała na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku w Alberta, Kanada i przyszli do zawodów jako słabsi. Patrol wojskowy był podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1924 roku i był to sport demonstrowany w 3 Igrzyskach Olimpijskich.

Sportowcy (często jednostki wojskowe) rywalizowały w biegach narciarskich, skialpinizmie i strzelaniu z karabinu. Wydarzenie później przekształciło się w dzisiejszy biathlon.

Autor: