kmpspsosnowiec.pl

kmpspsosnowiec.pl

Rodzaje urazow sportowych

Rodzaje urazow sportowych na ich aktywną wysoką
Ściągnięte dzięki: www.czytelniamedyczna.pl

Traumatyczne lub ostre urazy są ranami fizycznymi lub urazami i stanowią większość urazów w sportach kontaktowych ze względu na ich aktywną wysoką kolizję natury. Najczęstszymi urazami są skręcenia i naciągnięcia więzadeł, ścięgien i mięśni, często w stawach, takich jak kostki, kolana, palce i nadgarstki. „Stłuczenie” jest terminem medycznym siniaka i jest częstym urazem, zwykle wynikającym z twardego „uderzenia” w ciało.

Rodzaje urazow sportowych aktywną wysoką kolizję

Ściągnięte dzięki: i0.wp.com

Małe uszkodzenia naczyń krwionośnych powodują krwawienie wewnątrz tkanek, które nazywa się „krwiakiem”. Inne urazy, jak rany, to otarcia oraz nakłucia skóry, złamania kości oraz dyslokacji. W medycynie sportowej, ostry katastrofalne szkody opisane są jako ciężkie obrażenia urazu głowy, kręgosłupa lub mózgu. Wstrząs jest urazowym uszkodzeniem mózgu, które może zostawić pacjenta z chwilową utratą pamięci lub utratą funkcji organizmu. To stało się poważnym problemem w sporcie, ostatnie badania pokazały bowiem, że obrażenia udarowe wiążą się nie tylko z zagadnieniami krótkoterminowymi, ale także długoterminowymi problemami medycznymi. Przewlekłe urazy lub powtarzające się urazy stresowe mogą się zdarzyć po grze pewnego sportu lub wykonywaniu ćwiczeń przez długi czas. Objawy przewlekłego urazu to ból podczas gry lub wykonywania ćwiczeń, tępy ból podczas odpoczynku i fizyczne objawy obrzęku.

Kolano biegacza (lub chondromalacja) to przewlekłe uszkodzenie, w którym chrząstka pod rzepką pogarsza się, z czasem powodując ból kolana. Z kolei łokieć tenisisty to choroba przewlekła, której zewnętrzna część łokcia staje się bolesna i delikatna, ponieważ ścięgna się degenerują, w większości przypadków u ludzi, którzy nie grają w tenisa. Bóle piszczeli są często przewlekłymi uszkodzeniami, które dotykają sportowców w działaniach, które łączą powtarzające się bieganie i skakanie. Warto pamiętać, że ból występuje na goleniach kości podudzi.

Autor: